ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ У ДЕДИНИ – КАД ВОЋЕ И ПОВРЋЕ ,,ОЖИВИ“

У подручном одељењу у Дедини читава претходна недеља била је посвећена здравој храни. Кроз израду паноа и презентација ученици су учили о значају здраве исхране и показали да о томе имају веома добро предзнање.

Ова традиционална манифестација своу кулминацију имала је у петак, 23. 10. 2020. када су ,,Бранковцима“ из  Дедине у госте дошли представници Завода за јавно здравље, а домаћини их дочекали својеврсном изложбом на којој  су ,,оживели“ воће и поврће правећи различите скулптуре и поставке.

Ако већ треба носити заштитне маске, зашто им онда не бисмо дали одређену дозу екстраваганције?  Можда их украсити мотивима воћа и поврћа или чак правим воћем и поврћем? Да, може и то, ако сте креативни као наши мали другари.

Тога дана је и свако од ученика за ужину појео нешто здраво, а заједничка порука ,,Бранковаца“ из Дедине  је да Дан здраве хране треба да се протегне на свих 365 дана у години.