КРОЗ ЕДУКАЦИЈУ ДО СРЕЋНИЈЕГ ДЕТИЊСТВА

Представници Клуба за младе су 7. 11. 2022. у оквиру свога плана деловања као и у оквиру плана „Бранковог“ Тима за заштиту ученика одржали три радионице. Прва од њих, под називом „Какве родитеље желим“, реализована је са ученицима 4/1. Циљ ове радионице је упознавање ученика са значајним карактеристикама и особинама родитеља.

Друга радионица тицала се комуникације као средства решавања сукоба и реализована је у одељењу 2/1 са циљем указивања значења и примене асертивног начина обраћања. Асертивност подразумева да своје жеље изражавамо поштујући и не угрожавајући друге, па су ученици имали прилику да у току ове радионице вежбају ову вештину.

У одељењу 6/1 реализована је трећа радионица под називом „Цвет самопоуздања“. Циљ ове радионице је стицање позитивне слике о себи.

И млађи и старији „Бранковци“ су активно учествовали у овим радионицама и стекли корисна и применљива знања и вештине које воде до ненасилне комуникације, толерантних односа и срећнијег детињства.