Обележили смо Европски дан језика

26. септембар је Европски дан језика и обележава се од 2001. године широм Европе.

Још је стара латинска пословица “Колико језика говориш, толико људи вредиш.” (Quot linguas calles, tot homines vales.) јасно говорила о важности познавања страних језика.

У нашој школи је обележен на интересантан начин. Ученици од 5-8 разреда су учествовали у квизу и показали одлично знање енглеског, италијанског и српског језика. Ово је била лепа прилика да се на занимљив начин деца мотивишу и истакну кроз такмичење. А да дружење и оптимизам нису нам страни показало се и у петак 23.септембра.

Добили смо позив да будемо гости основне школе “Владислав Савић Јан” у Паруновцу. Деца су учествовала у квизу који је организовала наставница енглеског језика Емилија Бургић. Ово је прави начин да деца сарађују међусобно и покажу своја знања кроз занимљиве активности.
Надамо се да ће бити још нека лепа прилика за дружење и сарадњу.